Як організувати комфортне навчання дитини?

Дитина втомилась, їй потрібні комфортні умови навчання.

Я завжди прагну зробити своє життя комфортним. Речі, меблі й взагалі життя повинні бути зручними, а не красивими або статусними. Комфорт важливий і для учнів, адже дітям в приємній атмосфері навчитися легше. Я склала список того, як можна полегшити життя учневі, щоб бажання навчатися не зникало. Як організувати комфортне навчання дитини?

Організуйте комфортне місце

В моєму дитинстві не було свого особистого простору – його доводилося розділяти з сестрою, тому залишитися в тиші й на самоті було неможливо. Але мати своє особисте місце, куди можна сховатися, щоб пограти або відпочити – це важливо. Ще важливо мати зручне місце для занять, яке зручно дитині, а не батькам. Якщо учневі подобається працювати за кухонним столом, то в цьому немає нічого кримінального.

Не перевантажуйте інформацією

Це велика проблема. У школі величезна кількість предметів, ще більша кількість домашніх вправ, а ще секції та гуртки. Не дивно, що в якийсь момент дитина ламається і перестає дихати. Не варто перевантажувати дитину, адже її ресурс обмежений. У моїй практиці була талановита дитина, яка любила математику. Але її так перевантажили, що вона її зненавиділа, покинула всі гуртки і уникає навіть шкільної математики.

Не будьте токсичні у навчанні

Критика, порівняння, маніпуляції, пасивна агресія — це все токсичне ставлення, яке підточує довіру дитини. Відстежити свою токсичну поведінку не так легко, адже нас ніхто не вчив спілкуватися екологічно. Але навчитися ніколи не пізно. Тому підтримуйте свою дитину, дозволяйте висловлювати емоції й стежте, щоб знову не почати критикувати та порівнювати з Тарасом з паралельного класу.

Хваліть за старання, а не розум

“Ти такий розумний” – не найкраща фраза для похвали, адже при зустрічі зі складним завданням дитина засумнівається у своїх силах. А надалі буде уникати завдань, які кидають тінь сумніву на його розум. Я сама зіткнулася з наслідками такої похвали, адже досі дуже люблю, коли мене хвалять і боюся братися за справи, які можу провалити. Тому хваліть за хорошу роботу і старання. А ще заохочуйте за роботу над помилками, адже не помиляються тільки ті, хто вже вміє. А ми тільки вчимося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *