Що робити, якщо дитина нічим не цікавиться?

Дитина нічим не цікавиться та сидить на дивані

Діти дуже люблять досліджувати світ, це лежить у природі людини. Якщо дитина нічим не цікавиться, а її єдиним бажанням є цілодобове лежання на дивані зі смартфоном, то щось тут не так. Ми всі любимо відпочивати з гаджетом у руці, але якщо це єдине, що дитина хоче робити, то причин такої поведінки може бути декілька.

🤷‍♂️ Банальна втома

Мій племінник Артемій був дуже завантажений у школі, тому він не мав жодного бажання займатися додатково математикою чи іноземною мовою. Він приходив додому й одразу лягав на диван зі смартфоном. Коли його батьки розвантажили його графік, він миттєво знайшов сили й бажання займатися курчатами, динозаврами, шахами та іншими гуртками.

Я по собі знаю, якщо я втомлюся, то жодного програмування та математики на дозвіллі мені не захочеться, тільки мемасі з котиками. Тому перш за все рекомендую перевірити графік дитини, можливо його корекція виправить таку поведінку.

⚡️Некомфортна атмосфера

Якщо дитина вже записана в якісь гуртки, але відмовляється туди ходити, то можливо їй в цих гуртках некомфортно. Дитині не подобається викладач, колектив або навіть сам предмет. Можливо відвідувати конкретний гурток – це бажання батьків, а не дитини, тому вона його прокрастинує як може.

Не варто боятися залишати гурток, який не подобається або перестав подобатися. Можливо дитина повернеться до предмета з новими силами в іншому гуртку, а можливо це просто не її тема.

😱Психологічні проблеми

Можливо причина того, що дитина нічим не цікавиться, лежить в психологічних або неврологічних проблемах, тому якщо нічого з вище згаданого не працює, варто показати дитину спеціалісту. Я завжди думала, що я просто ледача диванна картопля, але мій стан був зумовлений психологічними причинами. Я змогла їх вирішити лише у 30-річному віці, тож краще не затягувати.

💻Залежність від гаджетів

Одна справа бути в курсі мемів та забавок, адже це одне із джерел соціальної взаємодії серед однолітків. А інша справа, коли потрібен лише смартфон. Будь-яка болісна залежність – це нездорово. Я знайома зі студентами, яких відраховували через те, що вони читали книги й не могли з них вилізти. У мене є знайомий школяр, який всіма правдами намагається вирвати хвилину гри в телефоні, хоча його уважно пильнують.

Так, тут потрібна допомога. Проте просто відібрати іграшку не спрацює, а лише спровокує конфлікт та спроби таємно повернути свою коштовність. Хтось намагається купити чипси на кишенькові гроші за будь-яку ціну, хтось ховає батончики під подушку. Хтось прокидається вночі, щоб вкрасти телефон для забавок.

Тому краще навчитися розуміти причини залежності та шукати здорові альтернативи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *