Мені подобається обговорювати геометричні фігури з дітьми, оскільки їх сприйняття фігур дуже цікаве і відрізняється від математичної реальності. Зрозуміло, що діти запам’ятовують візуальні форми, але не запам’ятовують жодних визначень, які їм знадобляться тільки в 8 класі. Тому в них виникають складнощі у питанні, як відрізнити прямокутник, ромб чи квадрат?
Цікаво спостерігати за дітьми, які обирають багатокутники. У мене є велике геометричне заняття, на якому ми вивчаємо фігури та кути. Сьогодні я хочу детальніше розповісти саме про прямокутники, ромби та квадрати.
🦋Прямокутник
Діти зазвичай відповідають на запитання про прямокутник так:
❌Це фігура, у якої дві сторони довгі і дві короткі.
Це найпопулярніше дитяче визначення. Але коли в задачі потрібно враховувати прямі кути, діти мають проблеми, оскільки їхнє визначення нічого не каже про прямі кути.
✔️Це чотирикутник, у якого всі кути прямі.
Тепер нам легко розпізнавати прямокутники. І якщо ми подивимося на квадрат, то побачимо, що він відповідає цьому визначенню, оскільки у визначенні не має мови про довжину сторін.
🌼Ромб
Діти люблять таке визначення:
❌Це квадрат, який поставили на кут.
І часто вони називають всі фігури, які стоять на куті, ромбами. Що потрібно запам’ятати про ромб?
✔️Це чотирикутник, у якого всі сторони рівні.
Більше про нього нічого не кажеться, ані про стояння на куті, ані про розміри кутів. Важливо зрозуміти, що якщо якась фігура стоїть на куті або на голові, вона не перестає бути самою собою.
☘️Квадрат
Це особлива фігура, яка знаходиться на перетині множин прямокутників та ромбів.
✔️У квадрата всі кути прямі, і він є прямокутником.
✔️У квадрата всі сторони рівні, і він є ромбом.
Чи правда, що прямокутник – це квадрат? Ні, у зворотному напрямку це не завжди працює, але деякі прямокутники все ж є квадратами. Чи правда, що ромб і квадрат – це одне й те саме? Звичайно, ні, оскільки існують ромби з не прямими кутами.
Таке розуміння трохи полегшує життя дітям, і тепер вони зможуть відрізнити прямокутник, ромб чи квадрат. Але це потрібно запам’ятати. Бо часто буває так, що через тиждень після геометричного заняття діти знову говорять про довгі та короткі сторони прямокутника. Тому треба не тільки розуміти, а й запам’ятовувати.
Залишити відповідь