Олімпіадна математика для дошкільнят

Дошкільнята та олимпіадна математика

Я завжди працювала з вже дорослими дітьми, і тільки у 2014 році вперше провела заняття з дошкільнятами. Я була впевнена, що достатньо видати завдання для першого класу та просто повільно розповісти. Але мене чекала несподіванка, що діти 4-5 років не вміють читати. Довелося винаходити завдання так, щоб математика для дошкільнят стала зрозумілою.

Я почала шукати баланс між тим, щоб завдання все ж були задачами на розв’язування, а не простими розмальовками, й тим, щоб не вимагати від дошкільнят того, що вони мають право ще не знати. Не вимагати читати та розуміти прочитане чи оперувати числами в межах двох десятків. І я потихеньку розібралась.

У фундамент я поклала поняття, що дітям до початку школи потрібно навчитись відчувати та розуміти наступне:

🦋розпізнавати та розрізняти об’єкти;

☘️знаходити головне в загальній картині: якщо на столі лежать шоколад, пончик і мармеладка, то все це – солодощі;

🌼користуватись цифрами в межах першого десятка;

🍉орієнтуватись в просторі та розуміти концепції “вище/нижче” та “далі/ближче”.

В результаті я навчилась спрощувати теми 2 класу до рівня дошкільників та давати ці теми в гральній формі. Моя математика для дошкільнят не потрібує вміння читати, а рахувати якщо й потрібно, то тільки в межах десятка. Також в аркуші я додала логопедичні штуки, щоб діти навчалися розпізнавати образ літери чи цифри.

Понад 500 аркушів російською мовою доступно в нашому телеграм-каналі. Переклад аркушів українською планується, але це повільний процес.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *